Skålar Kina

108507

SKÅLAR, 1 par, svart-och grönspräcklig jade, höjd 4,9, diameter 11 cm
PROVENIENS: Har tillhört samlingen efter en svensk ambassadör med stationering i Hong Kong under 1940-talet

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Skålar Kina

Budhistorik (18 bud)
78916
3 600
78912
3 400
78910
3 200
78909
78907
2 800

Slutpris SEK:
3 600
343 EUR, 386 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.