Vas porslin

108506

VAS, porslin, 1800-tal, Qianlongs märke, flambéglasyr, höjd 15 cm
PROVENIENS: Har tillhört samlingen efter en svensk ambassadör med stationering i Hong Kong under 1940-talet

mynningen med smärre glasyrnagg

Orientaliskt, Keramik/Porslin

Vas porslin

Budhistorik (14 bud)
78883
3 200
78881
78795
2 800
78880
2 600
78795
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.