Koppar med fat i porslin Kina

108505

KOPPAR med FAT, 5 st., 17/1800-tal, porslin, Kina, dekor i sepia av girland och druvklasar, fatens diameter 14 cm

Lagningar, nagg och tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Koppar med fat i porslin Kina

Budhistorik (1 bud)

77794
2011-11-01 19:31:26

2011-11-02 kl 13:40
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.