Knut Irwe olja

108448

IRWE, Knut (1912-2002): "Nattlig jakt", signerad K. Irwe, 1952-53, olja på duk, 55x80 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst, utst 136, Göteborgsmålare

Konst, Måleri

Knut Irwe olja

Budhistorik (15 bud)
77928
5 600
77933
5 600
77928
5 400
77923
5 200
77920
5 000

Slutpris SEK:
5 600
534 EUR, 601 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.