Fällbord Jacob Sjölin

108447

FÄLLBORD, Mälardalen, av Jacob Sjölin (mästare 1767-85/88), signerat JAC: SJÖLIN, Köping och Kungsör, nr 371, fanerat med alrot, höjd 65, diameter 84 cm

Obetydliga skador, fällanordningen omarbetad och kompletterad

Fällbord Jacob Sjölin

Budhistorik (15 bud)
77915
7 000
77911
6 800
77913
6 600
77911
6 400
77909
6 200

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.