Bibliofilupplagor

108421

BÖCKER, 8 volymer, France, Gudarna törsta, 1951 (ill. Bertil Bull-Hedlund), Den svenska boken 500 år, 1983, Nodier, Bibliomanen, 1947 (ill. Sadolin), Liéden, Sven Ljungberg målare, 1986 (med en signerad originalträgravyr på pärmen), Traven, Dödskeppet, 1978 (ill. Billman), Skogekär Bergo, Venerid, 1949 (ill. Björn Jonson), numrerade upplagor i välbevarade band, Collijn, Svensk typografisk atlas, 1952, halvpergament band

Böcker/Kartor

Bibliofilupplagor
Budhistorik (21 bud)
77832
77829
77826
1 900
77821
1 800
77810
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.