Per Vilhelm Cedergren akvarell

107350

CEDERGREN, Per Wilhelm (1820-1896): "Månskenspromenad af Drottningholms gubbar"", signerad och daterad P V.Cedergren 1880, akvarell 12,5x17 cm, enligt påskrift á tergo föreställande 1: Bergström, inspektor 2 Åberg, broarrendator 3 Löfblad vaktm vid Kina Slott 4 PV Cedergren marinmålare, villaegare 5 Forsberg slotts..? 6 Dahlerius Kämner vid ..? 7 Lagerström Fjerdings..?

Konst, Måleri

Budhistorik (21 bud)
89442
3 400
89437
3 200
89441
89437
2 800
89438
2 600

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.