Urnor Rörstrand C Lindström

108004

URNOR, med hänklar, 2 st, snarlika, omkring 1900, Rörstrand, signerade C Lindström, dekor av polykroma figurscener, höjd 47,5 resp 48 cm

En urna med två mindre nagg

Keramik/Porslin

Urnor Rörstrand C Lindström

Budhistorik (2 bud)

71103
67001

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.