Peter Adolf Persson oljemålning

107774

PERSSON, Peter Adolf (1862-1914): Landskapsvy från Skåne, signerad och daterad P.A. Persson 1889, olja på duk, 97x146 cm
PROVENIENS: Stora Kvalitén, Stockholms Auktionsverk, hösten 1999, katalognr 1269

Hål och dukskador

Konst, Måleri

Budhistorik (27 bud)
72352
31 000
72356
31 000
72352
30 000
72354
29 000
72352
28 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.