Byrå med huggen skiva i kolmårdsmarmor

107713

BYRÅ med stenskiva, rokokostil, signerad 1822, fanerad, huggen skiva i kolmårdsmarmor, höjd 83, 116x52 cm, undersidan otydligt signerad och daterad

Smärre fanérskador, sprickor

Budhistorik (31 bud)
70748
10 500
70347
10 000
70747
10 000
70347
9 800
69773
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.