Bruno Liljefors oljemålning

107545

LILJEFORS, Bruno (1860-1939): Dike i kvällsstämning, baksidan med kvarlåtenskapsstämpel, olja på duk, 32,5x 42,5 cm
PROVENIENS: Yrsa Liljefors
UTSTÄLLD: Minnesutställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm1960

Konst, Måleri

Bruno Liljefors oljemålning

Budhistorik (10 bud)
70233
17 500
69272
17 000
66145
16 500
69271
16 500
66145
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.