Bonadsmålning Halland

107050

BONADSMÅLNING, del av, Halland, Brearedsskolan, målad på väv, motiv föreställande "Tre vise män", 46x176 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador, slitage, hål

Allmoge

Bonadsmålning Halland
Budhistorik (2 bud)

68448
66915
500

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.