Bonadsmålning Småland

107045

BONADSMÅLNING, del av, Småland, Femsjöskolan, Per Svensson i Duvhult (1787-1862), målad på väv, motiv Rebecca vid brunnen, 101x69 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Slitage och skador

Allmoge

Bonadsmålning Småland
Budhistorik (5 bud)
64680
850
70625
64680
450
66919
64680

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.