Graverade porträtt

106973

PORTRÄTT, 12 graverade porträtt, mest 1700-tal, olika format, bl.a. Fridericus Augustus Elector Saxonia, Earl of Bedford, Le duc de Reichstadt, Johannes Matthias Gesnerus, Samuel Urlsperger, Rhyzelius, Christian IV, lord Cottington, Franciscus Guilielmus

Skador

Böcker/Kartor, Konst, Grafik

Graverade porträtt
Budhistorik (2 bud)

64913
60870

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.