Otte Sköld olja

106970

SKÖLD, Otte (1894-1958): Nature morte med sockerskål, signerad Otte S., olja på duk, 62x79 cm
UTSTÄLLD: Otte Skölds minnesutställning, Moderna Museet, Stockholm 1959

Konst, Måleri

Otte Sköld olja

Budhistorik (9 bud)
66409
8 000
66190
7 000
66185
6 200
65360
6 000
65359
5 400

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.