Afrikansk skulptur

106958

SKULPTUR, Dan, Liberia, höjd 34 cm
PROVENIENS: Inköpt av namngiven bergsingenjör verksam hos Lamco i Liberia 1957-58

Smärre skador

Etnografica

Afrikansk skulptur
Budhistorik (5 bud)
67018
1 600
61102
67016
61102
61071
850

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.