Kanna i silver Möllenborg

106926

KANNA, silver, Möllenborg, Stockholm 1800-talets slut, livet med infällda mynt, delvis med förgyllningar, dekor med akantusslingor, höjd inkl. knopp 25,5, vikt ca 845 g

Silver

Kanna i silver Möllenborg

Budhistorik (27 bud)
66268
12 500
66269
12 000
66268
11 500
66267
11 000
66258
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.