Cremekoppar i porslin Kina

106912

CREMEKOPPAR med LOCK, 4 st., porslin, Kina, omkring 1800, europeiserande dekor i guld och blått av blomsterknippe, tvinnande hänklar med blad i anfangen, lockknopp i form av blomma, höjd 9 cm

Skador och lagningar

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Porslin

Cremekoppar i porslin Kina

Budhistorik (2 bud)

64719
500
60845

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.