Matservis helblond Musselmalet

106714

MATSERVIS, ca 90 dlr, "Musselmalet" Kunglig Dansk, helblond, bestående av; 12 mattallrikar, 12 djupa, 12 desserttallrikar, 12 assietter, 7 äggkoppar, 5 buljongkoppar utan fat, gräddkanna, senapsburk, saltströare, smörskål, skål på fot, såsskål, 2 skålar, 5 uppläggningsfat, figurin, cigaretthållare, 6+6+2 askfat, 1 par kandelabrar

Kandelabrar med skador och lagningar

Keramik/Porslin

Budhistorik (4 bud)

64076
16 000
63192
8 400
57081
8 200
56877
8 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.