Ritningar över kvarteret Kattrumpan i Stockholm

106655

STOCKHOLM, Arkitekturritningar, 8 st., över kvarteret Kattrumpan i Stockholm, 1913, ca 44x68 cm, samtliga med stämpel från byggnadsnämnden samt signatur daterad 1913

Delvis med revor, veck och mindre skador, solkiga och något fläckade

Böcker/Kartor, Stockholmiana

Budhistorik (1 bud)

59785
2011-10-16 10:38:33

2011-10-20 kl 13:08
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.