Anders Zorn etsning

106148

ZORN, Anders (1860-1920): "Musik i stugan", etsning, 1905, signerad Zorn,
I. 24,7x18 cm S. 33x25 cm
Missfärgad efter passepartout.
LITTERATUR: Asplund 191, Hjert & Hjert 202, ZG 191, mycket sällsynt

Anders Zorn etsning
Budhistorik (11 bud)
60300
5 800
58412
5 600
58412
5 400
59009
5 200
58412
5 000

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.