Einar Forseth olja Aten

106130

FORSETH, Einar (1892-1982): Landskap - Akropolis i Aten, signerad och daterad E. Forseth 1929, olja på duk, 60x73 cm
PROVENIENS: Riksantikvarie Sigurd Curman
UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall

Konst, Måleri

Einar Forseth olja Aten

Budhistorik (4 bud)

56214
2 400
56212
54582
550
52772

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.