Bord danskt

106045

BORD, 1700/1800-tal, danskt, skiva med 24 st., holländska flisor, skulpterad benställning, höjd 75, 97x71 cm
PROVENIENS: Kröyerska hemmet i Skagen. M.Alfvén köpte bordet i sept. 1944. se medföljande intyg

Bord danskt

Budhistorik (11 bud)
60131
2 600
60129
2 400
60123
60121
60120
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.