Bägare av Erik Ernander

105883

BÄGARE, silver, Erik Ernander (mästare Upsala 1776-1809), stämplad 1799, invändigt förgylld, utsidan delvis förgyllda, svisselerad rocailledekor, höjd 22 cm, vikt ca 519 g

Silver

Bägare av Erik Ernander

Budhistorik (5 bud)
59216
59187
3 400
58343
3 200
52922
2 400
52392

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.