Mapp "Island"

105559

MAPP, "Island" IX 1979, 9 grafiska blad, signerade och numrerade 125/150, ramade med yttermått 41x51 cm
Bestående av v Schantz: Torskskallar, G Thelander: Colgateval, Gösta Gierow: Dagbok från Island, KE Häggblad: Geysir, B Landin: Esja, L Lindberg: Viks kyrka, G Nilsson: Utsikt från Gunnar på Hlidarendi, A Olsson: Hoppet, Nils G Stenqvist: Stucken val, Hvalfjördur

Mapp medföljer

Mapp

Budhistorik (4 bud)

55532
56763
55532
50062

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.