Erik Tryggelin oljemålning

105533

TRYGGELIN, Erik (1878-1962): "Vid Rangsta (22/7) Himmerfjärden Sorunda", signerad och daterad E.Tryggelin 23/7 1915, olja på duk, 48x36 cm

Uppfodrad på pannå

Konst, Måleri

Erik Tryggelin oljemålning

Budhistorik (19 bud)
55849
3 600
55834
3 400
55812
3 200
55538
55552

Slutpris SEK:
3 600
343 EUR, 386 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.