Bestick i silver Svensk spets

105508

BESTICK, ca 143 dlr, silver, modell svensk spets, importstämpla K Andersson, bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 dessertknivar, 11 dessertknivar, 12 desertskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 fruktknivar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar
PROVENIENS: Familjen Lars Magnus Ericsson (LM Ericsson)

:

Ändringar/tillägg
Monogram för Gustav o Sigrid Ericksson

Silver

Bestick i silver Svensk spets

Budhistorik (11 bud)
55626
23 000
55622
22 000
55549
21 000
55255
20 000
54181
17 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.