Teservis i porslin Kina 1700-tal

105480

TEKANNA, KOPPAR med FAT, 1 par, FAT, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, höjd på tekannan 23, 5 cm

Sprickor, nagg, handtaget lagat

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (29 bud)
55032
4 600
55037
4 600
55032
4 400
55036
4 200
55032

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.