Uppläggningsfat porslin famille rose Kina

105421

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor i famille rose av landskapsscen, längd 38,5 cm

Smärre nagg, slitage, liten glasyrspricka, lagning

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (6 bud)
61007
2 400
61076
61007
58428
57549
900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.