Barton Lidice Benes blandteknik

105289

BENES, Barton Lidice (USA, född 1942): "Mummies - Rabbit and Rat", signerad och daterad Barton Lidice Benes 1983, blandteknik, monterad i låda, 62x82 cm.
Proveniens: Anders Tornberg Gallery Auction No 249 17/2-04

Konst, Måleri

Budhistorik (9 bud)
54515
1 900
54337
1 800
53834
1 700
49569
1 600
48122

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.