Fernand Léger färglitografi Les Constructeurs

105259

LEGER, Fernand (1881-1955): Les Constructeurs, färglitografi, 1951, signerad och numrerad F. Legér 8/75, tryckt på Arches papper, editerad av Galerie Louise Leiris, Paris, 43 x 36 cm, bladstorlek 61 x 48 cm
LITTERATUR: Saphire 113

missfärgad efter passepartout, signatur blekt, nedre marginal vikt (4,5 cm)

Budhistorik (20 bud)
54675
5 000
54075
4 800
54008
4 600
54074
4 600
54008
4 400

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.