Hilding Linnqvist oljemålning

105181

LINNQVIST, Hilding (1891-1984): Badande vid vattenfall, signerad och daterad a tergo Hilding Linnqvist 1914-15, olja på duk, 55,5x39 cm PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägares far av konsthandlare Svensson i Ålem, Småland

Konst, Måleri

Hilding Linnqvist oljemålning

Budhistorik (7 bud)
52492
10 000
52491
9 600
52487
9 000
52486
8 000
43864
7 000

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.