2 tennstop

105099

STOP, 2 st, tenn, Gustaf Wilhelm Lindberg (mästare i Örebro 1824-1857/73), stämplad Örebro 1855, resp. Sven Ekström 1843, (verksam i Norrköping 1824-52/61), stämplad Norrköping 1844, höjd 18 resp 19 cm

Skador och lagningar

Diverse

2 tennstop

Budhistorik (5 bud)
52333
52331
650
51623
600
45292
550
44250

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.