Harald Lindberg oljemålning

105041

LINDBERG, Harald (1901-1976): Stockholmsutsikt, signerad Harald Lindberg, olja på duk, 53x55 PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares mor. UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning: De unga.

Konst, Måleri, Stockholmiana

Harald Lindberg oljemålning

Budhistorik (8 bud)
50716
47559
47343
650
46205
600
44639
550

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.