Skål och fat Kåge Farsta

105015

SKÅL och FAT, Wilhelm Kåge Gustavsberg 1957respektive 1959, Farsta, signerade KÅGE FARSTA GUSTAVSBERG STUDIO Ä respektive GUSTAVSBERG FARSTA PROV KÅGE 3.8 59, skålen höjd 5, diameter 18 cm, fatet diameter 15,5 cm

Skålen med nagg

Keramik/Porslin

Skål och fat Kåge Farsta

Budhistorik (1 bud)

44463
2011-10-03 18:14:15

2011-10-08 kl 20:42
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.