Krus, Tyskland

104938

KRUS, Tyskland 1500-talets slut, saltglaserat stengods, reliefdekor på livet med figurer, inskription samt årtalet 1585, höjd 25 cm

Skador, tennlock saknas

Keramik/Porslin

Krus, Tyskland

Budhistorik (11 bud)
49637
49525
3 800
47667
3 600
47646
3 400
40664
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.