Eric Olson Optochromi

104926

OLSON, Eric H (1909-1996): Optochromi, signerad och daterad Eric H. Olson -74, två glas med polariserande och dubbelbrytande filter, bottenplatta i svart plexi, höjd 33 cm

Konst, Skulptur

Eric Olson Optochromi
Budhistorik (18 bud)
50012
23 000
50010
15 000
50009
14 500
50007
14 000
50006
13 500

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.