Miniatyrterrin ask skålfat kantonporslin Kina

104701

MINIATYRTERRIN med lock, ASK med lock och metallmontering, SKÅLFAT, FAT, 1 par+1, kantonporslin, Kina, höjd 3,5-15, tallrikarnas diameter 24,5 cm

Ask med nagg vid lockets gångjärn, lagningar under terrinen,

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Budhistorik (12 bud)
55354
1 700
55193
1 600
55352
1 600
55193
55351
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.