Shamshir

104566

SHAMSHIR, persisk, fäste i stål med spår av förgylld dekor, kavelplattor av ben, svart läderklädd balja, längd 88 cm

Korrosionsskador, senare kavelplattor

Vapen/Medaljer

Shamshir
Budhistorik (11 bud)
59903
3 200
59026
59026
2 800
59208
2 600
59026
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.