Figurin i porslin Frankrike

104494

FIGURINGRUPP, porslin, Frankrike, 1800-tal, replik efter Napoleon I och Marie Louise av Habsburgs bröllopsvagn från giftermålet den 2:a april 1810, replik efter Louis David, längd 64, höjd 29 cm

Nagg

Ändringar/tillägg
Senare seltyg

Keramik/Porslin

Figurin i porslin Frankrike

Budhistorik (4 bud)

46451
6 000
42764
5 000
39211
37120

Slutpris SEK:
6 000
572 EUR, 644 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.