Sabel brittisk

104314

SABEL, brittisk, för officer, 1800-talets slut, klinga med etsad dekor, genombrutet stålfäste, läderklädd träbalja med stålbeslag, längd 98 cm

Korrosion, slitage

Vapen/Medaljer

Sabel brittisk
Budhistorik (12 bud)
55411
60624
1 400
55411
1 300
57433
55411

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.