Kruthorn hagelpung

104305

KRUTHORN, HAGELPUNG, med doseringsmynningar i mässing

Slitage

Ändringar/tillägg
Proveniens: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913) Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Småland

Vapen/Medaljer

Kruthorn hagelpung
Budhistorik (12 bud)
60701
850
60700
60666
750
60660
700
60648
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.