Svensk värja 1700-tal

104187

VÄRJA, svensk, 1700-tal, klinga med graverad text, förgyllt mässingsfäste med rokokodekor, längd 84 cm

Omnitad, senare kavel, klingan rostig och böjd

Vapen/Medaljer

Svensk värja 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
60578
1 700
60432
1 600
60195
60429
60195

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.