Ämbetsmannavärja

104182

ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-tal, korsformat fäste i förgylld mässing med kavelplattor av pärlemor, balja i svart läder, längd 91 cm

Baljan bruten

Vapen/Medaljer

Ämbetsmannavärja
Budhistorik (6 bud)
59045
2 400
59705
59045
1 900
57386
1 800
57386

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.