Stig "Slas" Claesson färglitografier

104023

CLAESSON, Stig (Slas) (1928-2008): 6 st, Ur portföljen Vår i Stockholm, signerade och daterade -70, färglitografier, 169/260, 37x51 cm; Bladens titlar: "Malongen - Malmgårdsvägen", "Mosebacke", "1 maj", "Saltsjön", "Tegelviken", "Söder Mälarstrand"

Några blad ur passepartout

Konst, Grafik, Stockholmiana

Stig
Budhistorik (7 bud)
42913
42803
2 800
42803
2 400
36534
36534

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.