Golvurnor Kina

104016

URNOR med hänklar, 1 par, Kina, 18/1900-tal, porslin, dekor i emaljfärger, höjd 54 cm

Båda med lagningar i brättet och foten, slitage, delvis senare dekor

Orientaliskt, Konsthantverk

Golvurnor Kina

Budhistorik (2 bud)

40925
600
36055

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.