Bibliofilupplagor med grafiska blad, 5 volymer

103691

LJUNGGREN, REINHOLD, (5 volymer) DELBLANC, Sörmland i minnet, 1989, 1 signerad originalfärglitografi R. Ljunggren, blått halvfranskt band, upplaga, 50 ex hors commerce, av författaren signerat, detta onumrerat, BERGMAN, Bo, Stockholmsdikter,1947, 1 signerad originaletsning Yngve Berg, FRANCE, Anatole, Gudarna törsta, 1951, Illustrationer Bertil Bull Hedlund, röda skinnband, upplaga 7/200 med planschportfölj, innehållande 24 skissblad av Bertil Bull Hedlund, VESLEN, B. Vadhelst i haven gjort, 1952, 1 signerad litografi av Veslen, originalomslag, upplaga 14/125

Böcker/Kartor

Budhistorik (8 bud)
41458
900
41649
850
41458
41648
750
41458
600

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.