Väggpendyl Jacob Kock

103808

VÄGGPENDYL, 1700-talets andra hälft, stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), höjd 74 cm

Senare urverk, skador, nycklar medföljer

Klockor/Ur

Väggpendyl Jacob Kock

Budhistorik (5 bud)
39824
2 400
39539
39538
1 700
30625
30621

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.