Tallrikar porslin Kina

103749

TALLRIKAR, 14 st, ASSIETTE, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått samt famille rosefärger

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar porslin Kina

Budhistorik (9 bud)
40593
1 400
40526
1 300
40526
40580
40526
750

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.