Grötskål Pehr Johan Mattsson

103219

GRÖTSKÅL, tenn, sengustaviansk, stämplad Pehr Johan Mattsson (Mariestad 1808-1838), otydlig årtalsstämpel 1813, diameter 26 cm

Lagningar

Allmoge, Diverse

Grötskål Pehr Johan Mattsson

Budhistorik (6 bud)
35210
35206
950
34599
900
34597
650
34596
600

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.